RashnoLogo

ایندول3بوتیریک اسید

ایندول بوتیریک اسید چیست

ایندول-3-بوتیریک اسید یک جامد کریستالی سفید تا زرد روشن و یکی از هورمون‌های خانواده اکسین می‌باشد که در زمینه ریشه‌زایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این ماده یکی از هورمون‌های رشد گیاه با فرمول C12H13NO2 و cas number 133-32-4 می‌باشد که رشد و نمو محصولات غذایی و گیاهان زینتی را هنگامی که در خاک مورد استفاده قرار می‌گیرد افزایش می‌دهد.
از آنجایی که از این ماده در مقادیر کم استفاده می‌شود، هیچ خطر شناخته شده‌ای برای انسان یا محیط زیست ندارد.
ماده‌ای است که از نظر ساختار و عملکرد ارتباط نزدیکی با یک تنظیم کننده رشد طبیعی دارد که در گیاهان یافت می‌شود. ایندول-3-بوتیریک اسید در بسیاری از گیاهان زراعی و زینتی برای تقویت رشد و نمو مورد استفاده قرار می‌گیرد.
رشد ریشه‌ها، گل‌ها و میوه‌ها و افزایش عملکرد محصول از ویژگی‌های این ماده به شمار می‌رود. و از آنجایی که گیاهان نمی‌توانند این ماده را به سرعت تجزیه کنند، انتظار می‌رود زیانی برای انسان و یا محیط مورد استفاده آن وجود نداشته باشد.
از آنجایی که IBA کاملاً در آب محلول نیست، معمولاً در الکل 75 درصد یا خالص‌تر برای استفاده در ریشه‌زایی گیاهان حل می‌شود و محلولی بین 10000 تا 50000 ppm می‌سازد. سپس این محلول الکلی با آب مقطر به غلظت مورد نظر رقیق می‌شود. IBA به صورت نمکی نیز موجود است که در آب محلول است. محلول باید در مکانی خنک و تاریک برای بهترین نتیجه نگهداری شود.

جهت آشنایی با سایر مواد شیمیایی مورد نیاز در آزمایشگاهها اینجا کلیلک کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت نیاز با شماره 09017318079 تماس بگیرید