بهترین تجهیزات آزمایشگاهی - سکوبندی آزمایشگاه

همانطور که مشخص است دستگاه های عمومی آزمایشگاه ها کاربرد عمومی دارند و برای تمام آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. این موضوع به این معنا نمی باشد که باید همه ی وسایل مورد استفاده ی یک آزمایشگاه قرار بگیرد. شرکت پویا صنعت رشنو تامین کننده ی با کیفیت ترین دستگاه های عمومی آزمایشگاهی با قیمت مناسب می باشد. در ادامه به معرفی و توضیح برخی از دستگاه های عمومی آزمایشگاهی پرکاربرد می پردازیم. برای اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید.

شماره تماس پویا صنعت رشنو

 

تماس با کارشناسان رشنو

معرفی انواع دستگاه های عمومی آزمایشگاه ها

 • آون آزمایشگاهی

دستگاه عمومی آزمایشگاه آون

فور یا آون آزمایشگاهی جهت خشک کردن و استریل کردن لوازم آزمایشگاهی مورد استفاده قرار میگیرد

آون های تولیدی شرکت پویا صنعت رشنو به شرح زیر میاشد

آون 22لیتری با ابعاد21*31در عمق 32

آون 55لیتری با ابعاد 35*46 در عمق 31

آون 100لیتری با ابعاد 60*45 در عمق 40

تمامی آون های مجهز به ترموستات –ترمومتر تایمر دیجیتال PIDهوشمند تا دمای 250درجه میباشد

آون ها طبق انتخاب مشتری استیل و یا آلومینیوم خواهد بود و همچنین در صورت درخواست مشتری تولید آون در ابعادوحجم سفارشی نیز قابل انجام میباشد. در آون های حجم بالا از فن سیرکوله استفاده میگردد.

دستگاه های عمومی آزمایشگاه آون آزمایشگاهی

مشخصات انکوباتور های تولیدی شرکت پویا صنعت رشنو:

 1. انکوباتور ها به دو صورت معمولی و یخچالدار و به صورت دو درب در حجم 55لیتری با محفظه استیل یا آلومینیوم
 2. مجهز به ترموستات ترمومتر دیجیتال   PIDهوشمند
 3. دمای قابل تنظیم از دمای محیط 75 درجه در انکوباتور معمولی و 5-تا 75درجه در انکوباتور یخچالدار
 4. ابعاد 44*33و عمق 29

دستگاه های عمومی آزمایشگاه انکوباتور

دستگاه آسیاب آزمایشگاهی یکی از تجهیزات آزمایشگاهی می باشد که معمولا برای نمونه های قبل از آنالیز کاربرد دارد و آن ها را آماده می کند. دستگاه آسیاب آزمایشگاهی برای خرد کردن ذرات ریز یا همگون کردن مواد مرطوب و خشک و سخت و نرم و ارتجاعی به کار می رود. به عبارتی حجم و اندازه ی ذرات را کم می کند تا مواد را هموار کنند.

 • کوره آزمایشگاهی

جهت حرارت دادن –خشکئکردن-ذوب کردن و یا استریل کردن نمونه ها با دمای بالا در آزمایشگاه ها از کوره های آزمایشگاهی استفاده میگردد. کوره های ازمایشگاهی تولید شرکت پویا صنعت رشنو در حجم های 2.5لیتری و4.5 لیتری میباشد. این کوره ها مجهز به المنت سوئدی دیجیتال میباشد و دمای آن ها تا 1200درجه و نقطه کار آن ها تا 1100درجه میباشد.

این دستگاه دارای 1سالرگارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش است.

دستگاه های عمومی آزمایشگاه کوره

جهت همزدن و حرارت دادن محلول استفاده میگردد.

          

 • شیکر لوله و شیکر آزمایشگاهی 

شیکرلوله(شیکر ورتکس):دستگاهی است  با ضرفیت یک یا چند لوله که در مدت زمان تعیین شده با دوری معین لوله ها را تکان داده و میچرخاند.

شیکر ارلن بالن(روتاتور) جهت چرخاندن و تکان دادن محلول ها در ضروفی مانند ارلن و بالن از این دستگاه استفاده میشود.

    

 • فریزر آزمایشگاهی = از این دستگاه برای نگهداری نمونه ها در برودت 2-8 درجه سانتی گراد استفاده می شود.

انواع دستگاه های عمومی آزمایشگاهی

جهت انجام آزمایشاتی که دارای بخارات اسیدی و شیمیایی میباشند از هود شیمیایی استفاده میشود.

 • آب مقطرگیری 

جهت تهیه آب مقطر در آزمایشگاهها از دستگاه آب مقطر گیری یکبار تقطیر و دوبار تقطیر استفاده میشود.

جهت انجام آزمایشات میکروبی و کشت بافت از این نوع هود استفاده میگردد.

 • بن ماری = بن ماری یا دستگاه حمام آزمایشگاهی در تست های آزمایشگاهی نقش مهمی را اجرا می کند. مثل تست آنزیمی و انعقادی. در آزمایش های کنترل حرارت وجود بن ماری الزامی است.بن ماری ها به دوصورت درب شیب دار در حجم های مختلف و درب حلقوی با تعداد خانه های مختلف تولید میگردد. بدنه دستگاه از جنس استیل بوده و همچنین دستگاه به صورت هوشمند و مجهز به سیستم PIDمیباشد. در محفظه بن ماری همواره باید به میزان کافی آب مقطر وجود داشته باشد ودر صورت کم شدن آب محفظه در زمان های استفاده طولانی امکان بروز آسیب و اتش سوزی وجود دارد.دستگاه های عمومی آزمایشگاه بن ماری
 • دستگاه فن سانتریفیوژ = این دستگاه شامل فن پی وی سی و فن حلزونی می باشد.
  فن های با دور موتور 1400 دور جهت نصب برروی هود و فن های با دور 2800 دور جهت نصب در بیرون از فضا مناسب میباشند.

انواع دستگاه های آزمایشگاهی

 

انواع دستگاه های آزمایشگاهی فن حلزونی

 

 • شیشه آلات و ملزومات آزمایشگاهی
 • لوازم مصرفی آزمایشگاه که پرکاربرد ترین تجهیزات در آزمایشگاه میباشند.
 • آب خالص ساز و هموژنایزر آب 
 • دستگاه ph متر 
 • دستگاه اسپکتروفتومتر = یکی از انواع دستگاه های عمومی آزمایشگاه ها به شمار می آید. فتومتری یعنی اندازه گیری شدت نور در طول موج ها. این دستگاه توسط منشور به راحتی طول موج و شدت نور را اندازه گیری می کند. این دستگاه باید سالانه سرویس شود. کیفیت این دستگاه به صحت طول موج، خطی بودن نتایج، کنترل و تعویض لامپ و کنترل پهنای نوار طیفی بستگی دارد.
 • سکوبندی آزمایشگاهی 
 • هموژنایزر آزمایشگاهی = برای هموژنیزاسیون انواع مختلفی از فلزات، بافت، گیاه، غذا، خاک و… به کار می رود. کاربرد دیگر آن برای آشفتگی می باشد. همچنین برای آماده سازی نمونه قبل از آنالیز اسیدهای نوکلئیک، سلول ها، متابولیسم می باشد. استاندارد سازی یکی دیگر از کاربرد های هموژنایزر می باشد. مانند ترکیب چندین نوع شیر مختلف و محصول لبنی. چربی شیر معمولا در آب جمع آوری می شود و در بالای آن جمع می شود.
 • دستگاه ویسکوزیمتر = وسیله ای برای اندازه گیری ویسکوزیته ی یک مایع است. برای مایعاتی که ویسکوزیته ی آن ها با شرایط جریانی فرق می کنداز ابزار رئومتر استفاده می شود. شرایط جوی در همه ی آن ها یکسان است. یعنی یا یک مایع ثابت می ماند و یک جسم از میان آن حرکت می کند یا جسم ساکن است و مایع از میان آن عبور می کند. شرایط جریانی باید دارای یک عدد رینولدز باشد تا جریان آرام به حساب بیاید.
 • دستگاه الکتروفورز = یک پدیده ی الکتروجنبشی می باشد. این وسیله حرکت اجزای پراکنده شده ی مرتبط با یک مایع را اندازه گیری می کند. نوع پلی اکریل آمید آن برای جداسازی پروتئین ها می باشد. از دیگر کاربرد های آن جداسازی مولکول های پیچیده می باشد. مثل مولکول های ویتامین B12، آنتی بیوتیک ها و پروتئین ها.

برای آگاهی از قیمت ها با شماره ی زیر تماس برقرار کنید.

02166089781

تماس مستقیم