بهترین تجهیزات آزمایشگاهی - سکوبندی آزمایشگاه
5/5 - (1 امتیاز)

کرنومتر آزمایشگاهی چیست؟| رشنولب

کرنومتر آزمایشگاهی یک ساعت مچی دستی است که برای اندازه گیری میزان زمانی که بین فعال سازی و غیرفعال شدن آن می گذرد طراحی شده است. کرنومتر با زمان بندی دستی، با فشار دادن یک دکمه، ساعت شروع و متوقف می شود. در کرنومتر با زمانبندی کاملاً اتوماتیک، شروع و توقف به صورت خودکار توسط حسگرها آغاز می شوند. کرنومتر یکی از تجهیزات آزمایشگاهی پر کاربرد است که در ادامه توضیحاتی را در خصوص ان در اختیار شما قرار می دهیم.

نحوه کارکرد کرنومتر آزمایشگاهی

عملکرد زمان بندی در کرنومتر آزمایشگاهی به طور سنتی توسط دو دکمه کنترل می شوند. با فشار دادن دکمه بالا ، تایمر شروع به کار می کند و با فشار دادن دکمه برای بار دوم ، آن را متوقف می کند و زمان باقی مانده نمایش داده می شود.

با فشار دادن دکمه دوم می توانیم کرنومتر را به صفر تنظیم کنیم. از دکمه دوم نیز اسپلیت تایم یا لپ تایم استفاده می شود. با فشار دادن دکمه اسپلیت تایم در حالی که ساعت در حال اجراست ، می توان زمان سپری شده تا آن نقطه را خواند ، اما مکانیسم کرنومتر برای ضبط کل زمان سپری شده به کار خود ادامه می دهد. بار دوم فشار دادن دکمه اسپلیت تایم به ساعت اجازه می دهد تا نمایش زمان کل را از سر بگیرد.

 

کرنومتر آزمایشگاهی

کرنومتر مکانیکی توسط یک شبکه اصلی تغذیه می شود که باید با چرخاندن دستگیره در بالای ساعت ، بطور دوره ای کوک شود. کرنومتر الکترونیکی دیجیتالی در دسترس است که به دلیل عنصر زمانبندی نوسان ساز بلور، بسیار دقیق تر از ساعات مکانیکی عمل نمی کنند. از آنجا که این نوع از کرنومتر حاوی میکروچیپ هستند ، اغلب عملکرد تاریخ و ساعت را نیز شامل می شوند.

برخی ممکن است دارای یک کانکتور برای سنسورهای خارجی باشند و این امر باعث می شود که کرنومتر آزمایشگاهی توسط رویدادهای خارجی تحریک شوند، بنابراین زمان باقیمانده را با دقت بیشتری نسبت به فشار دادن دکمه ها با انگشت شخص می سنجید.

کرنومتر در آزمایشگاه چه کاربردی دارد؟

در شیمی ، وقتی در مورد سینتیک صحبت می کنید در واقع در مورد سرعت واکنش صحبت می کنید. دانستن اینکه چگونه سرعت واکنش به غلظت معرفهای آن بستگی دارد ، می تواند به شما کمک کند تا مقدار زیادی در مورد نحوه عملکرد واکنش تعیین کنید. برای اندازه گیری این سرعت واکنش ، شما به یک کرنومتر نیاز دارید.

شما معمولاً آزمایش خود را به روشی طراحی می کنید تا دقیقاً بدانید چه موقع واکنش را شروع می کنید (مثلاً وقتی یک معرف خاص اضافه می کنید) و دقیقاً می دانید چه موقع واکنش انجام می شود (مثلاً رنگ را تغییر می دهد). یا حتی بهتر ، می توانید میزان تولید هر زمان معین در فرآیند (مثلاً با اسپکتروفتومتر) را اندازه گیری کنید. سپس می توانید با واکنش های خود و کرنومتر آزمایشگاهی خود کار کنید. شما در حالی که یک متغیر واحد را در هر تکرار تغییر می دهید ، دقیقاً همان واکنش را بارها و بارها تکرار می کنید.

خرید کرنومتر آزمایشگاهی

همان طور که گفته شد، کرنومتر می تواند کاربردهای فراوانی را در آزمایشگاه داشته باشد. اگر قصد کرنومتر دارید، برای دریافت مشاوره و همچنین آشنایی با قیمت ها می توانید با کارشناسان رشنولب ارتباط برقرار کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم