RashnoLogo

عینک آزمایشگاهی چیست؟| رشنولب

در یک آزمایشگاه وجود تجهیزات ازمایشگاهی برای افزایش کارایی و ایمنی بسیار لازم و ضروری می باشد که یکی از این وسایل عینک آزمایشگاهی می باشد که برای حفاظت از چشم در مکانی که امکان وجود مواد محرک و خطرناک شمیایی، رادیولوژی و یا مکانیکی و در کل امکان آسیب به چشم وجود دارد ضرورری می باشد. به همین دلیل یکسری از عینک ها وجود دارند که علاوه بر محافظت چشم در برابر موادشیمایی و پرتاب شدن مواد، ازچشم د ربرابر نور مرئی یا تابش مستقیم اشعه uv محافظت می نماید ولی ناگفته نماند که محافظت از چشم در برابر این نور ها نیز بستگی به ماده لنز ها دارد.

عینک آزمایشگاهی

این وسیله نوعی عینک می باشد که کاربرد غیر طبی دارد و برای محافظت از چشم د ر برابر آسییب های محیطی همچون برخورد اجسام کوچک و بزرگ، نور های شدید ناشی از عملیات جوشکاری و حرارتی و یا بادهای شدید کاربرد دارد.

معروف ترین ماده ای که برای لنزهای این عینک استفاده می وشد پلی کربنات می باشد و وزن این مواد از نصف وزن شیشه بسیار کمتر می باشد و به همین دلیل باعث راحتی بیشتر این عینک ها در برای محافظت خواهد شد. در مواردی که نیاز به محافظت صورت نیز هست باید از محافظ هایی که کل صورت را می پوشاند استفاده گردد ولی در هر صورت این وسیله جایگزین خوبی برای عینک نیست.

عینک آزمایشگاهی دارای دو نوع رنگ لنز با رنگ های سفید یا روشن می باشد و در آزمایشگاه ها معمولا برای محافظت از چشم در مقابل پاشیدن انواع مایعات استفاده می وشد.  این محصول غالبا ظاهری شیک و کاربرپسند داشته و قدری ظریف طراحی و تولید می شود.

عینک-ازمایشگاهی

انواع عینک های آزمایشگاهی

  1. دسته اول که عینک های ایمنی آزمایشگاه هستند.
  2. دسته دوم عینک هایی که می توانند جایگزین دسته اول شوند و تفاوت آنها با دسته اول این است که اطرافشون هم محافظ های جانبی دارد.
  3. دسته سوم هم آنهایی هستند که دارای نقاب یا محافظ کل صورت می باشند.

این عینک ها در انواع ساده، UV، لبه دار و دودی وجود دارند.

ویژگی های عینک آزمایشگاهی

  • مقاوم در برابر حرارت
  • مقاوم در برابر اسید و باز

سخن پایانی

در این مطلب از رشنولب به طور کامل درباره عینک آزمایشگاهی و انواع و همچنین کاربردش صحبت کردیم، چنانچه قصد خرید انواع مختلف تجهیزات آزمایشگاهی را داشتید می توانید از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و با بهترین قیمت تحویل بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت نیاز با شماره 09017318079 تماس بگیرید