RashnoLogo

تفاوت مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی

تجهیزات ازمایشگاهی

سوالی که ممکن است برای شما و دیگران پیش بیاید این می باشد که تفاوت مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی در چیست؟ در این مقاله از رشنولب قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم. شما می توانید برای اطلاع از قیمت تجهیزات آزمایشگاهی نیز با ما در تماس باشید. به طور کلی منظور از مواد شیمیایی، موادی با ترکیب شیمیایی مشخص است که به صورت نسبتا خام هستند و از آنها در صنایع مختلف یا آزمایشگاه ها به عنوان پیش ماده استفاده می شود

مواد شیمیایی

به طور کلی منظور از مواد شیمیایی، موادی با ترکیب شیمیایی مشخص است که به صورت نسبتا خام هستند و از آنها در صنایع مختلف یا آزمایشگاه ها به عنوان پیش ماده استفاده می شود.

مواد شیمیایی صنعتی

به موادی گفته می شود که در صنعت برای تولید کاربرد دارد. این مواد بسته به کاربردی که دارند ممکن است دارای گریدهای متفاوتی و خلوص های مختلف باشند.

این مواد شیمیایی بیشتر برای اهداف خاصی همچون تولید تلفات انسانی یا ارائه تجهیزات، امکانات یا ایجاد مناطق خطرناک برای استفاده انسان تولید نمی شوند. سیانید هیدروژن، کلرید سیانوژن، فسژن و کلروپایکرین از جمله مواد شیمیایی صنعتی هستند که میتوانند عوامل شیمیایی نظامی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

تعداد زیادی ماده شیمیایی صنعتی وجود دارد که بعضی از آن ها برای ساخت کالاهای مصرفی، برخی دیگر برای ایجاد انرژی و بعضی ها نیز در تولید سایر مواد شیمیایی صنعتی استفاده می شود.

در بسیاری از کاربردهای صنعتی، نیاز به خلوص های بسیار بالا نمی باشد و به همین دلیل نیز مواد صنعتی معمولا خلوص پایین تری دارند. البته خلوص مواد صنعتی نیز با یکدیگر مختلف است و مواد صنعتی با خلوص بالا نیز وجود دارند اما باز هم خلوص آنها از مواد آزمایشگاهی پایین تر می باشد.

مواد شیمیایی آزمایشگاهی

با توجه به اینکه در بسیاری از آزمایش ها لازم است مواد مورد استفاده کاملا خالص باشند، درجه خلوص آن ها و ناخالصی های آن ها بسیار مهم می باشد، زیرا حتی کوچکترین ناخالصی ممکن است نتیجه آزمایش را تغییر دهد و باعث شود به نتایج اشتباهی برسید.

به همین دلیل مواد شیمیایی آزمایشگاهی خلوص بالایی دارند و اعداد خلوصی در ابعاد 99/99% مقادیری بسیار عادی در میان مواد شیمیایی آزمایشگاهی می باشند. این مواد به همین دلیل نیز از قیمت بسیار بالاتری نسبت به مواد صنعتی برخوردار هستند و حتی قیمت آن ها ممکن است تا چند صد برابر سایر مواد شیمیایی باشد.

 

برخی مواد شیمیایی آزمایشگاهی که البته تعدادی از آنها به صورت مشترک در صنعت نیز استفاده میشوند، به طور معمول در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از اسید هیدروکلریک، اسید هیدروفلوریک، اسید نیتریک، اسید سولفوریک، استیک اسید، آنتی هیدرید، آب اکسیژنه، هیدرید استیک، و …

سخن پایانی

در این مطلب از رشنولب به طور کامل درباره مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی صحبت کردیم و به بررسی هریک پرداختیم، برای خرید مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی با شماره زیر تماس بگیرید.

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت نیاز با شماره 09017318079 تماس بگیرید