RashnoLogo

ژل ضد عفونی کننده دست| رشنولب

ژل ضد عفونی کننده دست

 رشنو لب ارائه دهنده تمامی لوازم آزمایشگاهی و ضد عفونی کننده ها می باشد  که امروزه با توجه به وجود ویروس کرونا یکی از محصولات بسیار مهم برای ضد عفونی نمودن دست ها، ژل های ضد عفونی کننده است که باعث  می شود از بیماری های مختلف همانند بیماری های ویروسی و باکتریایی، از جمله بیماری کرونا در امان باشید، این ژل ها حاوی الکل می باشند و جایگزین بسیار مناسبی برای شست و شوی دست ها با آب و صابون هستند.

ژل ضد عفونی کننده دست چیست؟

یک نوع ضد عفونی کننده می باشد که جایگزین بسیار مناسبی برای شستن دست ها با آب و صابون است و گونه های مختلفی از این نوع ضد عفونی کننده به شکل های متفاوت وجود دارد. محتویات این محصولات از ایزوپروپیل، الکل، اتانول، پروپانول می باشد و از سایر محتویات آن می توانیم به پلی آکریلیک اسید و گلیسیرین و پروپین اشاره نماییم.

ژل ضد عفونی کننده دست از چه موادی تشکیل شده  است؟

ژل ها تشکیل شده اند از؛ الکل، عامل ضخیم کننده، حلال الکل، نوعی مرطوب کننده و مواد معطر و رنگ ها. بهتر است بدانید که چنانچه یک ژل موثر باشد باید حاوی حداقل 60 درصد الکل باشد و هرچقدر نیز این الکل بیشتر باشد ژل تاثیر بیشتری را در از بین بردن میکروب ها خواهد داشت.

نحوه استفاده از از ژل ضدعفونی کننده دست

در ابتدا باید زیورآلات و جواهرات خود را از دست خارج نماییم، بعد چند قطره از ژل ها را به میزان کافی و تا حدی که دست ها کاملا مرطوب شوند روی کف دست می ریزیم و هر دو دست را به یکدیگر می مالیم، و به مدت 25 ثانیه ژل را بر روی تمامی سطوح دست ها و انگشتان می مالیم تا زمانی که به طور کامل خشک شود. توجه داشته باشید که برای ضد عفونی نمودن کامل، باید تمامی سطوح دست و اطراف ناخن و حتی لا به لای انگشتان و پشت دست و مچ به طور کال ضد عفونی شوند.

 

ژل ضدعفونی کننده دست

آیا ژل ضد عفونی کننده محافظ در برابر ویروس ها هستند؟

چنانچه شما از این ژل ضد عفونی کننده دست به درستی و در جای مناسب استفاده کنید به راحتی در برابر عفونت های باکتریایی و ویروسی از خود محافظت می نمایید. منظور از استفاده درست این است که دست‌ها را به مقدار مناسب با ژل‌هایی که دستکم ۶۰ درصد الکل دارند آغشته نمایید و اجازه دهید خشک شود.

ژل ضدعفونی کننده دست که نیاز به شستشو ندارند

نوعی دیگر از ژل های ضدعفونی کننده دست وجود دارند که مایعی هستند برای از بین بردن سریعتر باکتری ها و ویروس هایی که بر روی دست شما وجود دارند. بهتر است بدانید که به صورت کلی ژل های ضد عفونی کننده صابون نیستند، آن ها حاوی الکل هستند که نسبت به تریکلوزان و ژل گزیلنول بسیار سریعتر بر روی باکتری ها اثر می گذارد و آن ها را از بین می برد.

این ژل ها نیازی به آبکشی نداشته و نیازی نیست منتظر بمانید تا خشک شود زیرا این نوع خود به خود به سرعت تبخیر می شوند و نیازی به استفاده از آب یا حوله برای خشک نمودن آن ها نیست. بنابراین از این ژل های ضدعفونی زمانی استفاده می کنند که دسترسی به شستشوی دست ها وجود ندارند.

سخن پایانی

در این مطلب از رشنولب به طور کامل درباره ژل ضدعفونی کننده صحبت کردیم، چنانچه قصد خرید این محصول و یا سایر تجهیزات آزمایشگاهی را داشتید می توانید از طریق کلیک بر روی شماره زیر اقدام به خرید نمایید.

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت نیاز با شماره 09017318079 تماس بگیرید