RashnoLogo

دستگاه ژرمیناتور چیست؟ قیمت دستگاه ژرمیناتور

دستگاه ژرمیناتور

دستگاه ژرمیناتور یا همان اتاقک رشد یکی از انواع تجهیزات آزمایشگاهی است که برای رشد بذر و تخم کاربرد دارد. همچنین برای جوانه زدن دانه ها و رشد گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت همان شرایط محیطی را فراهم می کند که بذر و تخم ماده به صورت واقعی در آن محیط رشد می کنند. منظور از شرایط محیطی، تنظیم نور، رطوبت و دما به صورت محیط واقعی می باشد. تنظیم توسط سیستم میکرو کنترلر می باشد. حالت ظاهری و جنس دستگاه ژرمیناتور از ورق آهنی با رنگ الکترواستاتیک است. محفظه ی داخل آن استنلس استیل است. ژرمیناتور 2 درب دارد که درب داخلی شیشه ای می باشد.

دستگاه ژرمیناتور چیست؟

ژرمیناتور دستگاهی مناسب برای انجام آزمایشات مختلف بر روی انواع بذرها در شرایط مختلف دما و رطوبت است. اتاق جوانه زنی بذر یا اتاقک رشد بذر به منظور استفاده در فرآیند جوانه زنی نهال در آزمایشگاه ها طراحی شده اند. دستگاه ژرمیناتور، محیط کنترل شده ای را برای تکثیر بذرها، جوجه کشی، جوانه زنی بذرها و آزمایش های توسعه فراهم می نماید.

در این دستگاه دما، رطوبت نسبی و نور کنترل و مدیریت می شوند تا ایجاد شرایط اساسی برای بذر فراهم شود. هدف از فرآیند جوانه زنی بذرها، بازرسی دقیق از زنده ماندن بذرها می باشد. برای توضیح بیشتر، جوانه زنی بذر فرآیندی می باشد که با استفاده از آن، تعداد دانه های قادر به رشد و تولید محصول رضایت بخش اندازه گیری می شود. نتایج آزمایشات جوانه زنی بذر نیز در اهداف برچسب زدن، صدور گواهینامه و کاشت بذر مورد استفاده قرار می گیرد.دستگاه ژرمیناتور چیست؟

کاربرد دستگاه ژرمیناتور چیست؟

کاربرد اصلی دستگاه ژرمیناتور جوانه زنی گیاهان است. جوانه زدن یعنی یک دانه بعد از قرار گرفتن در شرایط مناسب شروع به رشد کردن کند و تبدیل به یک گیاه کامل شود. 

جوانه زنی با دستگاه ژرمیناتور به 2 مدل است: 1- جوانه زنی هیپوکوتیل 2- جوانه زنی اپی کوتیل

  • جوانه زنی هیپوکوتیل: در این مدل، اپی کوتیل طویل شدگی دارد و لپه ها زیر خاک باقی خواهند ماند. برای گیاهانی مثل نخود فرنگی، انبه، ذرت، برنج، نخود و بادام زمینی این مدل جوانه زنی مناسب است.
  • جوانه زنی اپی کوتیل: در این جا، هیپوکوتیل با سرعت بالایی، بلند می شود و رشد آن به سمت بالا می باشد و لپه ها در آن کشیده می شوند. گیاهانی مثل لوبیا، پنبه ، پاپایا، کدو و پیاز از این مدل جوانه زنی استفاده می نمایند.

کاربرد دستگاه ژرمیناتور

خیلی از افراد ژرمیناتور را با انکوباتور آزمایشگاهی اشتباه می گیرند. تفاوت فاحش این دو در فراهم کردن نور است. در واقع دستگاه ژرمیناتور نور مورد نیاز برای رشد را فراهم می کند و انکوباتور آزمایشگاهی لامپی برای تامین نور است اما نقشی در فرآیند رشد ندارد.

انواع دستگاه ژرمیناتور

یکی از انواع دستگاه ژرمیناتور copenhangen یا jacobsen می باشد. در این مدل دانه ها در بالای دستگاه در یک کاغذ خشک قرار می گیرد. داخل این دستگاه یک حمام آبی برای حفظ رطوبت قرار دارد.

ژرمیناتور

دستگاه ژرمیناتور مدل TAT= ابعاد و حجم آن با توجه به سفارش شما می باشد. جنس بدنه ی آن ورق فولادی با رنگ الکترواستاتیک ضدخوردگی می باشد. اتاقک دستگاه استیل است. 2 درب آن فلزی و شیشه ای است. برق آن 220 ولت می باشد. دمای دستگاه با درجه ی حرارت مثبت 1 و منفی 1 می باشد. سیستم تنظیمات آن هم کاملا دیجیتال است. سیستم جریان هوا در این مدل به صورت افقی در تمام طبقات جریان پیدا می کند.

برای اطلاع از قیمت ها و سفارش خرید دستگاه ژرمیناتور آزمایشگاهی تماس بگیرید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت نیاز با شماره 09017318079 تماس بگیرید