different types of laboratory hoods and how to use them

در این قسمت به آشنایی با انواع هودهای آزمایشگاهی و کاربرد های آن می پردازیم.

هود آزمایشگاهی یکی از انواع تجهیزات آزمایشگاهی برای حفاظت از اپراتور آزمایشگاه و محیط آزمایشگاه از عوامل شیمیائی، میکروبی ، بخارات اسیدی و سوزاننده‌ها و قلیا و سایر بخارات بیهوش‌کننده و بیحس کننده حاصل از فعل و انفعالات شیمیائی و یا حلال‌ها و مواد سرطان‌زا طراحی و ساخته شده است. همچنین برای مکش ذرات معلق در هوا و گاها تهویه و ضد عفونی کردن فضای کابین و محفظه مورد استفاده قرار میگیرند. برای آشنایی با انواع هودهای آزمایشگاهی و کاربرد های آن توضیح مختصری را مشاهده می کنید.

هود آزمایشگاهی

انواع هود آزمایشگاهی

هود شیمیایی : جهت مکش دود و بخارات حاصل از آزمایشات و احتراق مواد شیمیایی در داخل محفظه و همچنین انتقال این بخارات به بیرون از فضای آزمایشگاه مورد استفاده قرار میگیرد. این هودهای دارای محفظه ای جهت آزمایشات ، فن جهت مکش و همچنین کابینتی جهت نگهداری مواد شیمیایی میباشند

 

در ادامه ی بحث آشنایی با انواع هودهای آزمایشگاهی و کاربرد های آن، به معرفی هود کانوپی و میکروبی و بازویی می پردازیم:

انواع هود آزمایشگاهی

هود کانوپی: کانوپی هودها بر روی دیوار یا سقف قسمت معینی از آزمایشگاه قرار میگیرند تا عملیات شیمیایی مورد نظر بر رئی فضای درنظرگرفته در زیر این نوع هودها انجام پذیرد. فن این نوع هود را نمیتوان برروی هود سوار نمودبنابراین باید فضای در بیروناز آزمایشگاه جهت قرارگیری فن تعبیه نمود.

 

 

 

هود میکروبی:  هود میکروبی یا هودهای لامینار جهت کشت بافت یا تومور و سلول مورد استفاده قرار میگیرند. این هودها عهده دار تهویه هوای داخل کابین در طول زمان انجام آزمایشات میکروبیولوژی میباشند. این نوع هود را میتوان به دو صورت دارای کابین و بدون کابین تولید نمود که عموما بدون کابین تولید میگردند.

 

آشنایی با انواع هودهای آزمایشگاهی و کاربرد های آن، هود میکروبی

یکی دیگر ازموارد آشنایی با انواع هودهای آزمایشگاهی و کاربرد های آن هود بازویی   می باشد. هود های مفصلی با بازویی با استفاده از بازوها و مفصلهای تعبیه شده در آنها قابلیت جابجایی در فضای آزمایشگاه تا متراژ معینی را دارند.

آشنایی با انواع هودهای آزمایشگاهی و کاربرد های آن، هود بازویی

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *