what is Laboratory furnaces? the applications of Laboratory furnaces

کوره آزمایشگاهی یکی از پرکاربردترین تجهیزات آزمایشگاهی در آزمایشگاه های عمومی و تخصصی می باشد. این دستگاه یکی از حساس ترین دستگاه های آزمایشگاهی می باشد اما در عین حال پر استهلاک است به این دلیل که در دمای بسیار بالا و مدت کاربری زیاد کار می کند.

کوره آزمایشگاهی دارای محفظه ای عایق شده است که از جنس آجر نسوز، سیمان نسوز و پنبه نسوز می باشد. این دستگاه مجهز به ترموستات و ترمومتر دیجیتال است. همچنین قابلیت نصب تامیر دیجیتال را هم دارد. جنس بدنه ی خارجی از ورق روغنی با پوشش رنگ الکترواستاتیک می باشد. دقت نمایشگر در محدوده ی دمایی 200 تا 1500 درجه سانتی گراد بین 10 تا 15 درجه می باشد.

کاربرد کوره آزمایشگاهی

کاربرد کوره آزمایشگاهی

کوره آزمایشگاهی در کاربردهای تحقیقاتی و آزمایشگاهی برای انجام آنالیز های ترکیبی و شیمیایی، گرما دادن بخش های فولادی و گرما دادن اشیاء تا دماهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

  • کاربرد کوره های الکتریکی 1100 درجه= برای خاکسترگیری مواد در آزمایشگاه ها
  • کاربرد کوره های الکتریکی 1500 درجه= برای ذوب مواد در آزمایشگاه ها
  • کاربرد کوره های هوای گرم= یک هیتر صنعتی است که در آن با اشتعال ماده سوختنی (مثل گاز و گازوئیل) در کوره ی استیل گرما تولید می شود. قیمت این مدل هم باتوجه به ظرفیت توان گرمایشی آن ها مشخص می شود. برای اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید.

شماره تماس رشنولب

کوره آزمایشگاهی بی صدا= برای تست احتراق، آنالیز توزین هدایتی و تشخیص جامدات فرار استفاده می شود که دارای عناصر گرم کننده است.

کوره آزمایشگاهی خلاء= هوا و گازها را از محفظه حذف می کند و باعث کاهش ریسک آلودگی می شود.

کوره های آزمایشگاهی سخت برای سخت کردن و تقویت فلزات به کار می رود. مکانیسم های امنیتی موجود بعضی از کوره ها مانع بیش از حد گرم شدن می شود.

انواع کوره آزمایشگاهی

کوره های خاکسترساز = برای تعیین مقدار خاکستر در سوخت های رسوبی، سوخت های توربین گازی، روغن های نسوخته، روغن های چرب کننده، موم ها و دیگر محصولات نفتی مناسب است.

کوره های لوله ای= در آزمایش های صنعتی، دولتی، آموزشی برای سنتز و خالص سازی استفاده می شود.

کوره های ذوب= ذوب امن نقره، طلا، مواد برنجی و دیگر فلزات بدون اثرات خطرناک بالقوه ی کوره های گاز و شعله ی گاز.

انواع مدل های کوره آزمایشگاهی

کوره 1200 درجه آسانسوری

کوره 1200 درجه چند طبقه

کوره 1200 درجه با کف چرخان

کوره 1200 درجه با درب ساده

کوره 1200 درجه با درب از بالا

کوره 1400 درجه آزمایشگاهی ساده

کوره 1400 درجه آزمایشگاهی آسانسوری

این کوره ها در انواع بدنه ی رنگی و بدنه استیل هستند و در سایزهای مختلف 2، 4، 6، 8، 10 لیتری می باشند.

کوره آزمایشگاهی مایکروویو: برای انجام پروتکل های تحقیقاتی دمایی استفاده می شود. این کوره ها ارائه دهنده ی سیستمی هستند که عناصر گرمادهنده ی تابش آزاد را با یک میدان مایکروویوی ترکیب می کند. مزایاس اصلی این کوره، کارآمدی بالاتر انرژی، گرم شدن سریع نمونه، گرم شدن به شکل یکنواخت تر و ویژگی های بهینه یافته ی مواد می باشد.

کوره آزمایشگاهی خاکسترساز: کاربرد این دستگاه برای تعیین و اندازه گیری تغییر وزن یک نمونه به دنبال یک جزء و یا بیشتر از یک جزء استفاده می شود. کوره خاکسترساز از یم عنصر گرما دهنده تشکیل شده است و برای خاکسترکردن مواد به کار می رود. کاربردهای بیشتر آن: خاکستر کردن مواد پلاستیکی، غذا، لاستیک، زغال سنگ، چربی های حیوانی و سوزاندن و حذف مواد برای پاکسازی می شود.

لوازم جانبی کوره آزمایشگاهی

لوازم جانبی کوره آزمایشگاهی: از این لوازم برای توسعه ی ظرفیت کوره آزمایشگاهی یا جایگزین کردن بخش های فرسوده و آسیب دیده استفاده می شود.

 

0/5 ( 0 نظر )