RashnoLogo

تفاوت ارلن و بشر آزمایشگاهی

در این مطلب از رشنولب به طور کامل درباره تفاوت ارلن و بشر خواهیم پرداخت، که در ابتدا توضیح مختصری درباره هر یک از این لوازم آزمایشگاهی صحبت خواهیم کرد و سپس به مقایسه این دو خواهیم پرداخت تا شما به طور کامل با تفاوت این دو آشنا شوید و سپسس اقدام به خرید نمایید.

ارلن  چیست؟

ارلن ها از مهمترین و پرکاربردترین ابزارهای آزمایشگاهی است که دارای جنس و نوع های مختلفی است و بر همین اساس برای فعالیت های آزمایشگاهی مختلفی همچون حرارت دان به نمونه، هم زدن و مخلوط نمودن، نگهداری مواد شیمیایی و کشت سلول مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع ارلن آزمایشگاهی کدامند؟

  • دهانه گشاد:  یان نوع برای جوشاندن مایعات و جداسازی و حجم رساندن کاربرد دارد.
  • دهانه تنگ: برای تیتراسیون و تبلور مجدد و میکروبیولوژی کاربرد دارد.  در رالن دهانه گشاد نسبت به دهانه تنگ جابجایی مواد راحتر است.
  • خلا: این ارلن به نام های ارلن تخلیه یا ارلن بوختر نیز شناخته می‌شود و از ویژگی های منحصر به فرد آن مقاومت بالا در برابر فشار می‌باشد و برای تهیه بخار یا گاز و فیلتر نمودن استفاده می‌شود.
  • درپیچ دار: از این نوع ارلن ها نیز برای نگهداری و کشت استفاده می‌شود.

بشر آزمایشگاهی چیست؟

بشر ظرفی استوانه ای شکل کف تخت بوده و عموما دارای لبه ای کوچک در دهانه خود برای راحت ریختن مایعات است.

انواع بشر آزمایشگاهی کدامند؟

  • بشرهای تخت: باز این بشر برای گرم نمودن در حمام داغ استفاده می‌شود.
  • بشر استاندارد یا کوتاه: از این بشر ها برای هدف هایی همانند آماده سازی محلولها و آزمایشات شیمیایی استفاده می‌شود.
  • بشرهای بلند: کاربرد این بشر در تیتراسیون است.

تفاوت ارلن با بشر آزمایشگاهی

در ارلن ها به دلیل شکلی که دارند سرعت تبخیر مایعات بسیار کمتر از بشر می‌باشد، و به دلیل دهانه تنگی که دارند ترسی بابت اینکه محتوا بسرون ریخته شود وجود ندارد و به راحتی می‌توانیم محتویات داخا آن را بچرخانیم که همین دلیل اصلی تفاوت میام ارلن با بشر آزمایشگاهی است و به ما اجازه می‌دهد این ظروف را با درپوش پلاستیکی  یا چوب پنبه ای بپوشانیم و همچنین محتوای داخلش را مخلوط کنیم و حتی به راحتی از مکانی به مکان دیگر منتقل نماییم.

سخن پایانی

در این مطلب درباره تفاوت ارلن با بشر ازمایشگاهی صحبت کردیم، چنانچه قصد خرید لوازم آزمایشگاهی را داشتید می‌توانیدبا شماره زیر تماس حاصل نمایید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *