RashnoLogo

همزن مغناطیسی چیست؟| رشنولب

همزن مغناطیسی

همزن مغناطیسی از تجهیزات آزمایشگاهی است که در اکثر آزمایشگاه ها به چشم میخورند و اهمیت زیادی دارند، این دستگاه با استفاده از میدان مغناطیسی چرخشی برای همزدن مایعات کاربرد دارد. اجزای این دستگاه شامل یک صفحه و همچنین یک یا دو پیچ با کارکرد مختلف تشکیل شده است. در زیر صفحه دستگاه محوری با خاصیت مغناطیسی وجود دارد که این قابلیت را دارد که بچرخد.

همزن مغناطیسی چیست؟

همزن از تجهیزات موجود در آزمایشگاه است که برای مخلوط نمودن،حرارت دادن، هم زدن محلول های مختلف در حجم ها و تعداد کم مورد استفاده قرار می‌گیرد. محلولی مورد نظر بر روی صفحه دستگاه همزن مغناطیسی قرار گرفته و در زیر این صفحه فلزی، آهنرباس چرخشی وجود دارد که این آهنربا با ایجاد نمودن میدان مغناطیسی باعث چرخیدن میله مغناطیسی داخل مایع می‌شود و این میله نیز باعث هم خوردن محلول خواهد شد.

انواع همزن مغناطیسی

  • همزن مغناطیسی ساده بدون هیتر (گرم کننده)
  • همزن مغناطیسی با هیتر و با قابلیت گرم کنندگی محلول

هر دو این همزن ها دارای یک پیچ مشترک بر روی دستگاه هستند که با استفاده از این پیچ به راحتی می‌توانیم سرعت چرخش را کنترل نمایید، یعنی تعداد دور بر ثانیه را مشخص نمایید. هرچقدر تعداد دور بر ثانیه بیشتر باشد محلول هم سریعتر می‌چرخد.

در همزن های مغناطیسی، صفحه دستگاه باید حتما جنسش استیل باشد زیرا زیر این صفحه، گرم کننده هایی قرار دارند که صفحه را گرم می‌نماید که با استفاده از پیچی که بر روی این دستگاه قرار گرفته می توان به راحتی دمای همزن را مطابق خواسته خود تنظیم کرد و همان طور که محلول در حال هم خوردن است به صورت یکنواخت گرم نیز بشود.

 

همزن مغناطیسی ازمایشگاهی

اجزای تشکیل دهنده همزن مغناطیسی

1 – موتور همزن : موتور دستگاه همزن نیروی حرکت و گردش مگنت داخل محلول را تامین می‌نماید.

2 – آهن ربا : نیرو حرکت موتور به مگنت از طریق آهنربا تامین می‌شود .

3 – پلیت حرارتی : صفحه ای است فلزی که ارلن یا بشر را روی آن قرار می‌دهند و حرارت ایجاد می‌کند.

4 – صفحه کلید : به کمک آن کاربر می‌تواند سرعت گردش مگنت و مقدار حرارت پلیت را کنترل نماید.

ویژگی همزن مغناطیسی

  •  در ولتاژ 220 ولت و 50 سیکل قابل استفاده است.
  • این همزن حداکثر تا دمای 250 درجه سانتی گراد قابلیت کنترل دما را دارد.
  • قابلیت کنترل حرارت در دماهای مختلف نیز از ویژگی های این دستگاه است.
  • این دستگاه قادر به تنظیم دور چرخش مورد نظر می‌باشد.

نکات مهم در استفاده از دستگاه همزن مغناطیسی

  • مراقب باشید بر روی دستگاه آب و با مایعات ریخته نشود و اگز این اتفاق افتاد بلا فاصله دستگاه را خاموش نمایید و از برق بکشید.
  • مگنت هایی که داخل شیشه می اندازید برای همزدن بعد از مدتی خاصیت مغناطیسی آنها کم شده و یا کلا از بین می‌رود، چنانچه دستگاه به طور صحیح محلول شما را هم نمی‌زند ابتدا از صحت مگنت ها اطمینان پیدا کنید.
  • همزن های مغناطیسی در همزدن محلول ها با ویسکوزیته بالا کار آمد نمی‌باشند.

خرید همزن مغناطیسی از رشنولب

خرید همزن مغناطیسی در فروشگاه رشنولب دارای قیمت بسیار مناسبی است و شما می‌توانید این وسیله را از فروشگاه اینترنتی ما سفارش دهید. تمام تجهیزات آزمایشگاهی را شما میتوانید به راحتی از فروشگاه اینترنتی خریداری نمایید و محصول را در محل مورد نظر خود دریافت کنید،

خرید این دستگاه در فروشگاه رشنولب با قیمت بسیار مناسب ارائه می‌شود، و شما می‌توانید این دستگاه را از فروشگاه اینترنتی سفارش دهید. تمامی تجهیزات آزمایشگاهی را می‌توانید به راحتی از فروشگاه ما خریداری نمایید و محصول را در محل مورد نظر خود تحویل بگیرید، برای سفارش می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید:

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت نیاز با شماره 09017318079 تماس بگیرید