RashnoLogo

تجهیزات ایمنی آزمایشگاه – خرید و فروش تجهیزات ایمنی آزمایشگاه

تجهیزات ایمنی آزمایشگاه

تجهیزات ایمنی آزمایشگاه یکی از مهم ترین تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز که جنبه ی ایمنی در تمام آزمایشگاه ها را دارد و هدف از وجود تجهیزات ایمنی آزمایشگاه، حفظ سلامت و جان کارکنان و عمر مفید خود آزمایشگاه و وسایل آزمایشگاهی می‌باشد.

 

انواع تجهیزات ایمنی آزمایشگاه

انواع تجهیزات ایمنی آزمایشگاه

تعداد تجهیزات ایمنی آزمایشگاه بسیار زیاد است اما از مهم ترین آن ها عینک محافظتی، هود بخار، کپسول آتش نشانی، دوش و چشم شوی اضطراری، پتوهای ضد حریق، روپوش آزمایشگاهی، دستکش های ایمنی و یکبار مصرف، جعبه ی کمک های اولیه، سپر های محافظتی ( سپر ها برای حفاظت پرسنل در برابر تشعشعات لیزر و ماوراء بنفش می باشد)، سیستم های ویژه ی محدود ( در صورت کار با مواد یا موجودات خطرناک و آن هایی که از خود بخارات سمی و عفونی تولید می کنند )، کفش ( مورد کاربرد آن جایی است که مواد یا تجهیزات سنگین حمل می شود)، کلاه ایمنی، روپوش، آبخوری آب فشانی.

کابینت نگهداری مواد شیمیایی :

نیاز آزمایشگاه های شیمی به این نوع کابینت ضروری می باشد. کار اصلی این کابینت ها نگهداری از مواد اسیدی و بازی و خطرناک می باشد. همچنین کارکنان در گذاشتن و برداشتن مواد راحت هستند. کابینت نگهداری مواد شیمیایی دارای کشوهای مجهز به فیلتر و سینی های ضد انفجار می باشد. فن های pp ضد اسید هم در آن تعبیه شده است. کابینت هایی که مجهز به فیلتر هستند نیاز به لوله کشی اگزاست به خارج از محیط آزمایشگاه ندارند و بدنه ی آن ها ضد آتش است. کابینت های پیشرفته ی گازی هم برای نگهداری گاز های فوق خالص استفاده می شود که دارای پاکسازی خودکار و اعلان خطر است.

دوش و چشم شوی آزمایشگاهی برای تمام آزمایشگاه ها الزامی است و به حفظ سلامت و جان کارکنان در مقابل گاز های سمی و حریق و مواد اسیدی و شیمیایی خطرناک کمک می کند. توجه کنید که دوش و چشم شوی باید دائما تست شود.

تجهیزات ایمنی آزمایشگاهی دوش و چشم شوی

خاموش کننده:

( یکی از مهم ترین تجهیزات ایمنی آزمایشگاه) های حریق و آتش سوزی که به صورت آبی هستند برای آتش سوزی هایی از جنس چوب و کاغذ مفید است. برای آتش سوزی هایی که شامل مواد مایع است پودر خشک مفید است.

تجهیزات ایمنی آزمایشگاه کپسول آتش نشانی

جعبه های ایمنی:

کاربرد زیاد آن برای کاهش پیامد حوادث و پیشگیری از پاشش مواد مضر است. همچنین برای انتقال مواد شیمیایی و اسید و باز ها به کار می رود. استفاده از هود آزمایشگاهی هم در آزمایشگاه ها برای خروج گاز های سمی و دود های بعد از ترکیبات شیمیایی الزامی است. یکی دیگر از تجهیزات ایمنی آزمایشگاه، جعبه های دستکش دار می باشد که باعث می شود کارکنان با هیچ ماده یا آلودگی درون جعبه تماس پیدا نکنند. تجهیزات و مواد به راحتی داخل جعبه هستند. داشتن تجهیزات ایمنی آزمایشگاه بسیار ضرورت دارد و هر آزمایشگاهی قبل از خرید وسایل آزمایشگاهی باید برای تهیه ی آن اقدام نماید.

سخن پایانی

جهت اطلاع از قیمت و خرید می توانید به راحتی با شماره زیر تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)