سکوبندی آزمایشگاه

سکوبندی آزمایشگاه

در سکوبندی آزمایشگاه یک سکوی آزمایشگاهی میز کاری است که فضا و سطح لازم برای انجام تست و فرآیند های مختلف، نگه داری تجهیزات آزمایشگاهی و فراهم کردن محیط کار برای متخصصین و یا دانش آموزان در یک آزمایشگاه علمی را فراهم می کند. سکوبندی آزمایشگاهی اصولا در آزمایشگاه های زیست و شیمی و همچنین در سایر آزمایشگاه ها استفاده می شود. از آن جایی که آب و منابع سوختی معمولا روی میز کار قرار می گیرند یا روی آن ساخته می شوند، رویه ی این سکوها معمولا از جنس مواد بی اثر یا خنثی ساخته می شود.

مشخصات سکوبندی آزمایشگاه

همان طور که گفته شد، سکوی آزمایشگاهی به میزهایی اطلاق می شود که با ترکیب کابینت در آزمایشگاه جهت استفاده کاربران و با متریال مختلف نصب می گردند. سطح سکوبندی آزمایشگاه را می توان بنا به نیاز و درخواست مشتری از جنس های مختلفی ساخت. سکوهای آزمایشگاهی اغلب با بدنه ام دی اف و اچ پی ال های و … با رویه های مختلف از جمله سرامیک، سنگ گرانیت، سنگ کوارتز و انواع سنگ ها، انواع لمینت، انواع رزین، استیل و رویه های ضد اسید طراحی و تولید می گردند. عرض میزها 60 و یا 80 سانتیمتر و طول آنها بنا بر درخواست کارفرما متغیر میباشد این سکو ها دارای اسکلت فولادی می باشند که با رنگ های ضد اسید پوشش داده شده اند.

سکوبندی آزمایشگاه

سکوهای آزمایشگاهی معمولا دارای کابینت، کشو، قفسه و غیره هستند که مانند سطح سکو، می توانند از متریال های مختلفی ساخته شوند. سکوها اغلب به صورت یک کابینت تک درب و یا دو درب و سپس یک فضای حداقل ۷۰ سانتی متری جهت نشستن کاربران طراحی می شوند.

این سکوها دارای لبه هایی از جنس pvc جهت کاربری مفیدتر و بهتر میز هستند. بر روی سکو ها می توان از شلف کنارd جهت قرار گیری ملزومات بر روی آن و همچنین پریز برق جهت بکارگیری تجهیزات الکتریکی استفاده نمود. علاوه بر این، بسته به نوع کاربرد و صنعت مد نظر، لوازم آزمایشگاهی دیگری مانند سینک استیل، شیر گاز، انواع هود و غیره نیز همراه سکوبندی آزمایشگاه پیاده سازی شود.

ظرفیت تحمل وزن در سکوبندی ها می تواند متفاوت باشد، امّا به طور کلی هر متر مربع از سکوهای مذکور قابلیت تحمل 200 کیلوگرم وزن را دارد. علاوه بر این، بیشتر میزها و سکوهای استفاده شده در آزمایشگاه چرخ دار هستند تا جابه جایی و استفاده از آن ها آسان تر شود.

سکوبندی آزمایشگاه

برای اینکه این میزها ثبات و تعادل داشته باشند، چرخ های آن ها با قفل طراحی می شوند. سکوبندی آزمایشگاهی می تواند شامل سایر لوازمی مانند موارد زیر شود:

  • میز کنار آزمایشگاهی
  • میز وسط آزمایشگاهی
  • میز شست و شو
  • میز توزین
  • کابینت دیواری آزمایشگاه
  • کابینت نگهداری مواد شیمیایی
  • کابینت نگهداری سیلندر

طراحی ساخت و خرید سکوبندی آزمایشگاه

شرکت پویا صنعت رشنو در راستای سکوبندی آزمایشگاه ها آماده ارائه خدمات طراحی و مشاوره رایگان در زمینه میزبندی آزمایشگاه شما با توجه به اصول ایمنی و استانداردهای آزمایشگاهی و همچنین فضای مجموعه شما می باشد.

شما می توانید با خیالی آسوده تجهیز آزمایشگاه خود را از صفر تا 100 به عهده ی شرکت پویا صنعت رشنو بگذارید.

اولین و مهمترین بخش تجهیز هر آزمایشگاه سکوبندی آن می باشدکه کارشناسان مجموعه پویا صنعت رشنو نهایت تلاش خود را در زمینه تولید تجهیزات آزمایشگاهی با استفاده از با کیفیت ترین و مرغوب ترین متریال اولیه می نمایند.

 

 

برای دریافت مشاوره خرید و طراحی سکوبندی آزمایشگاهی همین حالا با کارشناسان رشنو لب ارتباط برقرار کنید.

تماس با ما

جهت ورود به کانال تلگرام ما اینجا کلیک کنید

5/5 (1 Review)
مشاوره و تماس