بهترین تجهیزات آزمایشگاهی - سکوبندی آزمایشگاه
Rate this post

سکوبندی آزمایشگاه

سکوبندی آزمایشگاه از مهمترین مراحل تجهیز آزمایشگاه می باشد که  عبارت است از مجموعه ای کابینت ها و میزهایی که در هر آزمایشگاهی وجود دارند و از اولین گام های راه اندازی یک آزمایشگاه می باشد. طراحی و ساخت سکوبندی فضای آزمایشگاه را برای تمامی کارکنان و تکنسین ها مطلوب می نماید و باعث بالا رفتن سطح کیفی و کمی خدمات آزمایشگاهی خواهد شد.

امکان نصب نمودن لوازم جانبی همانند سینک و کاپ سینک، شیرآلات مختلف رومیزی، زیرشلفی و روشلفی، چشم شوی و تاسیسات برقی بر روی سکوهای آزمایشگاهی وجود دارند. بنابراین در نگاه کلی گفت طراحی سکوبندی آزمایشگاه در کنار رعایت اصول ایمنی سبب استفاده از حداکثر فضای ممکن و در عین حال کاربری آسان برای افراد خاهد شد.

اجزای سکوبندی آزمایشگاهی

اجزای سکوبندی آزمایشگاهی از نگاه داخلی، شامل مجموعه ای از میزها، کابین و کابینت ها، مبلمان و پارتیشن ها و کمد های متعددی می باشد که همگی در سه جزء اصلی یعنی فریم، یونیت و صفحه رویه مشترک می باشند. هر یک از این موارد بنا برکاربردی که دارند در جایگاه ویژه ای قرار میگیرند. در ادامه این مطلب به طور کامل درباره ویژگی های سکوبندی آزمایشگاهی و تمامی مواردی که باید درباره این وسیله بدانید را خواهیم گفت، همراه ما باشید.

انواع سکوبندی آزمایشگاهی

 • سکوبندی یکطرفه یا میز های کناری آزمایشگاه:
  این سکوبندی بیشترین کاربرد را در میان اجزای مختلف سکوبندی دارد، و اکثرا در قالب میز کار برای افراد، میز دستگاه های مختلف، محلی برای نگهداری مواد و تجهیزات آزمایشگاهی مختلف، کانال های تعبیه و دسترسی راحت تر به تاسیسات و جایگاه نصب میز شستشو و امثالی از این قبیل استفاده می شود.
 • سکوبندی دو طرفه، میز وسط آزمایشگاه یا سکوی جزیره ای

  این سکوبندی ها به نام میز وسط آزمایشگاه یا سکوی جزیره ای از جهات مختلفی شبیه به سکوبندی یکطرفه می باشد؛و از این سکو ها به عنوان میزکار برای کارمندان، میز دستگاه های مختلف و همچنین محلی برای نگهداری مواد مختلف استفاده می شود.در کنار تمام کاربرد هایی که این سکو بندی دارد می توانیم این را نیز بگوییم که میزهای دو طرفه علاوه بر زیباتر نمودن محیط آزمایشگاه به علت داشتن دسترسی از دو سمت، ایمنی و راحتی بسیاری را به افرادی که در آزمایشگاه حضور دارند ارائه می کند.

 • ویژگی های سکوبندی آزمایشگاهی

محیط های آزمایشگاهی دارای مواد شیمیایی مختلفی هستند که با انجام آزمایشات مختلف و فراوان فیزیکی و شیمیایی و ایجاد کردن بخارات، سبب استهلاک بالایی برای محیط آزمایشگاه خواهد شد. بنابراین در تولید و ساخت این سکوها باید ملاحظات خاص و فنی و ایمنی خاصی  رعایت شد که برخی از این ویژگی ها به شرح زیر می باشد:

 • ساختار مناسب در طراحی و زیبایی و رنگ بندی
 • برخورداری از سایز و ابعاد مطابق با استانداردهای آزمایشگاهی
 • مقاومت قطعات در برابر پوسیدگی، عوامل شیمیایی و فیزیکی
 • امکان تعمیرات آسان و جایگزینی قطعات معیوب
 • امکان مونتاژ و نصب مجدد در فضاهای دیگر
 • دسترسی آسان به تاسیسات و شبکه های زیر بنایی
 • امکان اتصال و نصب تاسیسات تخصصی
 • امکان دفع و کنترل مناسب آلودگی ها
 • سخن پایانی : شرکت پویا صنعت رشنو آماده ارائه خدمات طراحی و مشاوره رایگان در زمینه میزبندی آزمایشگاه شما با توجه به اصول ایمنی و استانداردهای آزمایشگاهی و همچنین فضای مجموعه شما می باشد. شما می توانید با خیالی آسوده تجهیز آزمایشگاه خود را از صفر تا 100 به عهده ی شرکت پویا صنعت رشنو بگذارید.اولین و مهمترین بخش تجهیز هر آزمایشگاه سکوبندی آن می باشد؛که کارشناسان مجموعه پویا صنعت رشنو نهایت تلاش خود را در زمینه تولید تجهیزات آزمایشگاهی با استفاده از با کیفیت ترین و مرغوب ترین متریال اولیه می نمایند.

 

برای مشاهده نمونه سکوبندی های اجرایی اینجا کلیک کنید.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم